O nas

Gabriel Głazowski

Moi rodzice „od małego” wpajali mi, że nie ważne jaki obiorę kierunek i jaki wybiorę zawód. Ważne bym się spełniał i bym wstając do pracy cieszył się tym. Taką przyjąłem dewizę - choć przyznam, że odnalezienie mojego powołania nie było łatwe. Po drodze próbowałem wielu dróg - zaczynając od Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej, gdzie uczęszczałem  przez 6 lat. Następnie podjąłem naukę w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Po drodze zahaczyłem jeszcze o taniec towarzyski i Oyama Karate.
Do wyboru zawodu Fryzjera skłoniła mnie wizyta w jednym z salonów w moim mieście, po której doszedłem do wniosku, że to niesamowicie twórczy i artystyczny zawód - a przy tym nie jest monotonny i tak naprawdę każda fryzura jest niepowtarzalna. Postanowiłem, że będę się uczył fryzjerstwa w ZDZ w Bielsku-Białej i to była decyzja, która od razu pozytywnie wpłynęła na moje życie. Poznałem tam wiele wspaniałych, pomocnych ludzi pełnych pasji. Szczególnie chcę wymienić Panie: Halinę Pinkas, Agnieszkę Lukańko oraz Panią dyr. Ewę Wasylkowską. Dzięki nim poznałem tajniki zawodu i rozpocząłem starty w konkursach fryzjerskich - na szczeblu najpierw międzyszkolnym, potem wojewódzkim aż do Mistrzostw Polski. Po szkole pracowałem w kilku salonach fryzjerskich, w tym ostatnio w Claudio Contini w Gemini Park w Bielsku-Białej. Obecnie wraz z Eweliną podjęliśmy decyzję o stworzeniu własnego salonu fryzjerskiego, co stało się już faktem. Wyznaczamy sobie nowe ambitne cele dotyczące salonu i kolejnych konkursów.

 

 Ewelina Łyczko

Od dzieciństwa fryzjerstwo mnie fascynowało. Już będąc małą dziewczynką czesałam lalki, plotłam wszystkim koleżankom warkoczyki i zamęczałam swoją mamę mniej lub bardziej udanymi fryzurami. Zawsze pociągał mnie też taniec i na tym polu również się spełniałam. Obie pasje tak mnie pociągają bo to  sztuka, w której króluje niepowtarzalność.
Ukończyłam Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Kozach - skąd pochodzę. Moja decyzja o wyborze dalszej szkoły była w pełni przemyślana – postawiłam na Technikum Fryzjerskie ZDZ w Bielsku-Białej. Już we wrześniu pierwszej klasy wiedziałam, że to był strzał w dziesiątkę i, że chcę związać się z tym  zawodem na stałe. Od początku, dzięki Pani Halinie Pinkas, P. Agnieszce Łukańko oraz P. Ewie Wasylkowskiej, miałam możliwość uczestnictwa w konkursach fryzjerskich. Nie było to łatwe zadanie, gdyż startowałam z dużo starszymi zawodnikami - ale może dzięki temu mój rozwój postępował szybko i już w pierwszych Mistrzostwach Polski (będąc najmłodszą uczestniczką Turnieju) zdobyłam medal za 3 miejsce w fryzurach ślubnych.
Od tego czasu oboje z Gabrielem stawiamy na ciągły rozwój. Kolejne sukcesy napędzają nas i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa!

Jesteś tutaj: Home O NAS